Έμεινε στον "κάμπο"

Η ισοπαλία στη Λάρισα δεν είχε συνέχεια για τον Παναιτωλικό που ηττήθηκε εκτός έδρας από το Βόλο με σκορ 3 - 1.

Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα μπήκε νωθρά στο παιχνίδι και πέφτοντας πάλι σε αμυντικά λάθη έμεινε πίσω στο σκορ με 2 - 0 από το 13ο λεπτό. Ο Ριένστρα με σουτ έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 3΄ και δέκα λεπτά αργότερα ο Μπουένο με εκτέλεση πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα του Βόλου. Ο Παναιτωλικός προσπάθησε να αντιδράσει και μείωσε σε 2 - 1 στο 36΄ με εκτέλεση πέναλτι του Βέργου, ενώ στο επόμενο λεπτό είχε μια καλή στιγμή με το Φερράρι να διώχνει στο γύρισμα του Αριγίμπι. Στο 42΄ οι γηπεδούχοι πήραν ξανά προβάδισμα δύο τερμάτων με συνεργασία των δύο κεντρικών τους αμυντικών. Σε εκτέλεση κόρνερ του Μπουένο ο Γκρίλο πήρε την κεφαλιά και ο Μήτογλου ανενόχλητος από κοντά κατέβασε τη μπάλα και με σουτ την έστειλε στα δίχτυα.
Στο δεύτερο μέρος ο Παναιτωλικός απείλησε στα τελευταία λεπτά, όμως παρά τις κλασικές ευκαιρίες που δημιούργησε δεν κατάφερε να σκοράρει, με το 3 - 1 να μένει μέχρι το τελικό σφύριγμα του Τάσου Σιδηρόπουλου.

ΒΟΛΟΣ Ν.Π.Σ. (Άνχελ Λόπες): Κλέιμαν, Τέκιο, Φερράρι, Μήτογλου, Γκρίλο, Ριένστρα, Νίνης, Κρητικός (84΄ Σάντσες), Μπαρτόλο (74΄ Κιάκος), Μπουένο (57΄ Ρενάτο Σάντος), Περέα.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Κνετ, Μεντίνα (53΄ Καρέλης), Περέιρα (74΄ Γιάκολις), Καρασαλίδης (53΄ Μανθάτης), Τσότσαλιτς, Ταχάρ, Εντινγκά, Ντίας, Αριγίμπι (74΄ Ντουάρτε), Μεντόσα (53΄ Ντάλσιο), Βέργος.