Ήττα στο ΟΑΚΑ

Για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League ο Παναιτωλικός ηττήθηκε εκτός έδρας από την ΑΕΚ με 1 - 0.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απειλήσουν στα πρώτα λεπτά, όμως δεν κατάφεραν να νικήσουν τον Κνετ. Από το 20ο λεπτό ο Παναιτωλικός είχε θέματα με τις προωθήσεις του Μιχάλη Μπακάκη και με τη συμπλήρωση 40 λεπτών ο μπακ της ΑΕΚ έκανε σουτ, ο Μάνταλος έγινε κάτοχος της μπάλας και γύρισε στο Γαλανόπουλο που από κοντά άνοιξε το σκορ.
Στο 53΄ μετά από λάθος του Τσιγκρίνσκι ο Ντάλσιο από πλεονεκτική θέση έκανε το πλασέ με τον Αθανασιάδη να μπλοκάρει και στη συνέχεια η ΑΕΚ ήταν πολύ προσεκτική στην άμυνα κρατώντας το μηδέν και το "τρίποντο".

Εκτέλεση φάουλ του Τάνκοβιτς απέκρουσε ο Κνετ.
Σουτ του Γκαρσία η μπάλα έφυγε άουτ.
14΄ Σέντρα του Μάνταλου από αριστερά κεφαλιά του Γκαρσία η μπάλα έφυγε άουτ.
22΄ Εκτέλεση φάουλ του Τάνκοβιτς ο Λιάβας έκανε κεφαλιά προς τα πίσω με τη μπάλα να φεύγει λίγο δίπλα από το δοκάρι σε κόρνερ.
28΄ Σουτ του Τάνκοβιτς απέκρουσε ο Κνετ.
32΄ Σέντρα του Μπακάκη από δεξιά σουτ του Τάνκοβιτς η μπάλα κόντραρε στον Κωνσταντόπουλο.
40΄ Γκολ. Ο Μπακάκης κάνει το σουτ η μπάλα πηγαίνει στο Μάνταλο που γυρίζει στο Γαλανόπουλο ο οποίος πλασάρει στα δίχτυα για το 1 - 0.
51΄ Πάσα του Μάνταλου στο Λιβάγια που πλάσαρε και απέκρουσε ο Κνετ.
53΄ Λάθος του Τσιγκρίνσκι ο Ντάλσιο κάνει πλασέ και αποκρούει ο Αθανασιάδης.
62΄ Σέντρα του Γαλανόπουλου ο Ολιβέϊρα ανοίγει το κοντρόλ και προλαβαίνει ο Κνετ να διώξει.
87΄ Εκτέλεση φάουλ του Αριγίμπι από πλάγια αριστερά η μπάλα έφυγε άουτ.

AEK (Μανόλο Χιμένεθ): Αθανασιάδης, Μπακάκης (67΄ Σβάρνας), Μιτάι (79΄ Ινσούα), Νεντελτσιάρου, Τσιγκρίνσκι, Γαλανόπουλος, Σάκχοφ, Γκαρσία (50΄ Λιβάια), Τάνκοβιτς (67΄ Σιμόες), Μάνταλος (79΄ Μαχαίρας), Ολιβέιρα.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Κνετ, Τζανακάκης (69΄ Μεντίνα), Περέιρα (63΄ Μάζουρεκ), Μαλής, Κωνσταντόπουλος, Τσιγγάρας, Λιάβας, Ταχάρ (76΄ Γιάκολις), Μανθάτης (69΄ Αριγίμπι), Ντάλσιο, Βέργος (63΄ Αζάντι).