Πρεμιέρα με μεγάλο διπλό για την Α.Ε. Ευηνοχωρίου

Τρομερό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα της Α΄ Κατηγορίας έκανε η Α.Ε. Ευηνοχωρίου κερδίζοντας με 3 - 0 εκτός έδρας το Νέο Αμφίλοχο.

Η ομάδα του Θανάση Διαμαντόπουλου λειτούργησε εξαιρετικά στην άμυνα, δεν επέτρεψε στους αντιπάλους της να δημιουργήσουν κινδύνους και ήταν αποτελεσματική στις επιθέσεις της φτάνοντας στη νίκη με ένα εμφατικό σκορ.
Ο Αλμπάνης στο 15ο λεπτό με ψηλοκρεμαστό πλασέ άνοιξε το σκορ. Στο 36ο λεπτό ο Φονταλής με σέντρα σουτ έκανε το 0 - 2, που ήταν το σκορ ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πιέσουν στο δεύτερο ημίχρονο, όμως απείλησαν μόνο με μακρινά σουτ, στα οποία ο Μπότας είχε εύκολο έργο. Το τελικό 0 - 3 διαμόρφωσε με πλασέ στο 84ο λεπτό ο Κοσμάς.

ΝΕΟΣ ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ (Λάκης Παπαχρήστος): Ρόκκος Αν., Αυγέρης, Γουρούνας (75΄ Μπούρος), Γιαννοκώστας (65΄ Σιαφάκας), Ρόκκος Αλ. (46΄ Τσόλκας), Ζοτάι, Κοκώνης, Στεργίου, Στραβοδήμος (46΄ Νταλαπέρας), Αγγέλης, Καμμένος.

Α.Ε. ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ (Θανάσης Διαμαντόπουλος): Μπότας, Παλιάτσας, Κοντομήτσος, Κουτρουμάνης, Κάκκος, Κοσμάς, Δημαράς (81΄ Ταμπάκης), Χαλαζιάς, Καλαβριζιώτης (86΄ Νασόπουλος), Φονταλής (86΄ Ζέλιος), Αλμπάνης (72΄ Μιχαλόπουλος).